Gazeta10

Usyk zbulon kundërshtarin më të vështirë, nuk është Fury: Grushtet i kishte si shkop bejsbolli!

 Kampioni i botës në peshat e rënda, Oleskandr Usyk, ka zbuluar se cili ka qenë kundërshtari i tij më i fuqishëm.

Ditë më parë, Usyku mposhti Tyson Furyn me vendim të gjyqtarëve pas një super paraqitje në ring, meç ky i zhvilluar në Arabinë Saudite.

Kur të gjithë e prisnin se boksieri ukrainas, do të thoshte për Tyson Furyn – si kundërshtari më i vështirë, Usyku tha: Ndeshja më e vështirë? Kundër Derek Chisoras. Një djalosh shumë i ashpër. Më goditi me grushte të hekurta. O Zot, kishte goditjet si shkop bejsbolli”, u shpreh Usyk

Oleksandr Usyku gjatë këtij viti pritet të zhvillojë “rematch-in” me boksierin nga Britania e Madhe, Tyson Fury.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij