Gazeta10

Vdes Ilaz Sina, trajneri i mirënjohur i futbollit

Ka vdekur Ilaz Sina, ish-futbollisti dhe trajneri i mirënjohur nga Gjakova. Lajmi për vdekjen e Ilaz Sinës, e ka bërë të ditur skuadra e Prishtinës nëpërmjet një postimi në Facebook.

Sina vlerësohet lart për kontributin e tij të madh në futbollin e Kosovës. Ai konsiderohet si udhërrëfyes për futbollistë, trajnerë e gjenerata të futbollit të Kosovës për shumë dekada.

Po ashtu, Sina për një periudhë ka qenë edhe trajner i Prishtinës në gjeneratat e reja. Me punën e tij, Sina do të mbetet i paharruar në futbollin e Kosovës.

“Kujtimi i tij në historinë e futbollit shqiptar, do të mbetet i paharruar”, ka shkruar Prishtina ndër të tjera në njoftimin e saj.

Sina ka qenë i përkushtuar për ngritjen e futbollit kosovar në të gjitha aspektet. Ai po ashtu, ka qenë edhe trajner i disa skuadrave tjera të Kosovës dhe profesor i kulturës fizike.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur