Gazeta10

Vizitoni dhe njihuni me Berlinin, qytetin me histori të veçantë 

Shpeshherë kemi dëgjuar për Murin e Berlinit dhe historinë interesante të këtij qyteti ose për simbolin e kryeqytetit gjerman – Portën e Brandenburgut apo galerinë e famshme të artit të këtij qyteti e hapur në ajër e njohur si Galeria East Side, Katedralen e bukur të Berlinit me kupolë të gjelbërt, Potsdamer Plat-in ose Aleksanderplatz-in si dhe Reichtag-un. Këto dhe shumë monumente të tjera të kryeqytetit gjerman do të mund t’i vizitoni duke filluar nga muaji prill 2023.

Kompania më e madhe shqiptare Prishtina Ticket tashmë ju mundëson të rezervoni biletën me çmime promocionale për të udhëtuar prej Prishtinës drejt Berlinit dhe anasjelltas.

Në çmimin e publikuar ne ueb faqen e Prishtina Ticket përfshihen udhëtimi në destinacion, rezervimi i ulëses, çantë dore si dhe bagazh deri në 20 kilogram.

Të gjitha rezervimet mund të bëhen duke shfletuar www.prishtinaticket.net ose nëpërmjet thirrjes telefonike në qendrën e thirrjeve të Prishtin Ticket në numrat:

+49 7621 9165 313
 +41 61 510 06 86

+383 49 200 286

+46 470 580 944

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë