Gazeta10

Vuçiq shtron darkë për presidentin e Malit të Zi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka shtruar darkë për homologun e tij malazias, Jakov Millatoviq.

Kjo është bërë e ditur nga Presidenti i Malit të Zi.

“Darkë joformale dhe bisedë e hapur për përmirësimin e marrëdhënieve malazezo-serbe me presidentin Aleksander Vuçiq. Forcimi i bashkëpunimit të vendeve tona në planin politik dhe ekonomik është gjithashtu i rëndësishëm për marrëdhëniet fqinjësore në të gjithë rajonin”, ka shkruar Millatoviq.

Ai  po qëndron për vizitë zyrtare në Serbi.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur