Gazeta10

Xavi flet për të ardhmen e Kessies

Që prej largimit nga Milani si lojtar i lirë dhe transferimit te Barcelona, Franck Kessie nuk ka pasur minutazhë të kënaqshme te gjiganti i La Ligas.

Paraqitjet e pakta të Kessiet me Barcelonën kanë përhapur spekulime se mesfushori mund të largohet këtë janar nga “Camp Nou”, raporton Gazeta10.

Por, këtë gjë e ka mohuar trajneri i Barçës, Xavi i cili e konfirmoi se Kessie nuk do të largohet nga klubi.“Unë nuk e kam konsideruar kurrë largimin e Kessiet. Kessie është një lojtar që mua më pëlqen, ai na jep neve shumë variante në një ndeshje dhe ai mund të jetë tejet i rëndësishëm”, tha Xavi.

Që prej kalimit te Barcelona, Franck Kessie ka arritur të bëjë 19 paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar dy gola dhe dy asistime mbi emrin e tij.

 Fabrizio Romano on Tëitter: “Franck Kessié ëon’t leave Barcelona, Xavi confirms: “I’ve never considered Kessié’s departure”. /Gazeta10/

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova