Gazeta10

Xhaka lavdëron Artetan: Nuk kam pasur kurrë një trajner si ai

Granit Xhaka ka dhënë së fundmi një intervistë për mediumin anglez “20min”, ku ka folur për formën e mirë që po kalon Arsenali dhe për trajnerin Mikel Arteta.

Arsenali gjendet në vedin e parë në Premierligë, me 50 pikë të grumbulluara pas 18 xhirove.

Xhaka ka lavdëruar trajnerin Arteta dhe tutje mesfushori me origjinë shqiptare ka thënë se ai nuk ka pasur asnjëherë një trajner si ai.

“Kam pasur shumë trajner në karrierën time, por asnjëri nuk ka qenë si Arteta. Ai duket se është i fokusuar 24 orë në ditë vetëm te futbollit. Ai gjithmonë kanë një plan A, B e madje ka edhe planin Z. Ai nuk është vetëm një trajner shumë i mirë, por është edhe një njeri shumë i mirë”, deklaroi Xhaka.

Xhaka po kalon këtë sezon në formë jetësore me skuadrën e Arsenalit dhe është njëri nga lojtarët kyç të këtij ekipi.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova