Gazeta10

Zgjerohet ndihma e Kosovës për Ukrainën, Komuna e Prishtinës me aksion

Mbështetja e Kosovës ndaj Ukrainës ka marrë forma të ndryshme këto javët e fundit. Pas projektit të sjelljes së gazetarëve ukrainas për strehim dhe punë në Kosovë, një tjetër iniciativë ka nisur nga Komuna e Prishtinës.

Është nënkryetarja Donjeta Sahatçiu e cila ka postuar në Twitter aksionin për mbledhjen e ndihmave që për destinacionin kanë Ukrainën dhe popullin e saj.

Të pranishëm në këtë aktivitet kanë qenë edhe gazetaret ukrainase që po qëndrojnë në Kosovë në kuadër të projektit të bashkëpunimit me AGK-në dhe Qeverinë e Kosovës.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)