Gazeta10

1 orë e gjysëm pritje tek Dheu i Bardhë dhe në Merdarë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar për pritjet nëpër pikat kufitare, raporton Gazeta10.

Kështu, pritjet janë mbi 1 orë e gjysëm në pikat kuftiare tek Dheu i Bardhë dhë në Merdarë, pika të cilat ishin të bllokuara ditë më parë për shkak të tensioneve në veri.

Në pikat e tjera nuk njoftohet për pritje të gjata dhe as për kolona. / Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë