Gazeta10

Këto janë street artet më të preferuara në Evropë

Nga Penge në Sardenjë, arti i jashtëzakonshëm i rrugës i bën lagjet më të gjalla dhe hedh dritë mbi historinë dhe kulturën lokale…ose thjesht të bën të qeshësh. Këto janë disa prej punimeve të artit të rrugës në Europë sipas The Guardian, transmeton Gazeta 10.

One Love, Bristol

Credits: Jonathan Savage

Hill Street Views, Birmingham

Credits: Sue Bell

New Brighton, Merseyside

Credits: Gillian Homeri

Billy takon Banksy, Glasgow

Credits: Jane Burke

Peng art in Penge, London

Credits:  Lesley

/Gazeta 10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)