Gazeta10

A i shpalli Kurti “luftë” Lajçakut? – Shala me përgjigje të prerë

Në emisionin “Politiko” komentatori Krenar Shala ka folur për kryeministrin e vendit për deklaratat e tij të cilat ai i ka thënë sot në konferencën për media.

Shala ka thënë se nuk e shoh që kryeministri Kurti me deklaratat e tij ndaj Lajçakut i ka shpallur luftë atij.

“Desha t’iu rikujtoj juve dhe të gjithëve se ne jetojmë në një hapësirë ku fjala armikë përdoret vetëm në rast se shtetet i shpallin luftë njëra tjetrës. Andaj nuk  ka shpallur luftë Lajçakut është një konflikt diplomatik është thjeshtë një mosmarrveshje më shumë”, ka thënë ai.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri