Gazeta10

A ishte Borrell i padrejtë me Kosovën? – Përgjigjet Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur para gazetarëve në lidhje me takimin në Bruksel.

I pyetur nga gazetari Kushtrim Sadiku, nëse Joseph Borrell u tregua i padrejtë me Kosovën, kryeministri i vendit nuk e mohoj atë.

Ai theksoj se vlerësimin për një gjë të tillë mund ta bëj secili pasi ta lexoj marrëveshjen dhe kushtëzimin e Beogradit.

“Unë besoj që vlerësimin më të saktë do të mund ta bëj secili prej juve pasi ta lexoj marrëveshjen dhe kushtëzimin që e paska dhënë Beogradi zyrtar para 6 muajve. Ky dokument është shtruar para se të bëhet marrëveshja e Ohrit.” tha Kurti/ Gazeta10.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri