Gazeta10

Abbott thotë se ka marrëdhënie më të mirë me shqiptarët pasi e mësoi Gjuhën Shqipe

Ambasadori i britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, sot ka qenë pjesëmarrës në hapjen e edicionit të 40-të të Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare.

Abbott përmes një postimi në Twitter, ka thënë se ka marrëdhënie më të mira me shqiptarët e Kosovës prej që e ka mësuar Gjuhën Shqipe, transmeton Gazeta10.

Mësimi i gjuhës më ka dhënë mundësinë të kam një marrëdhënie më të ngushtë me shqiptarët e Kosovës, të mësoj për një histori, letërsi dhe kulturë më të gjërë“, ka thënë ai.

Edicioni i 40-të i këtij seminari do të zgjasë deri më 26 gusht, ku do të ligjërojnë albanologë të huaj dhe vendor./Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)