Gazeta10

Adrian Çollaku i shpejgon deklaratat e Kurtit në dy aspekte

Analisti politik, Adrian Çollaku i ka shpjeguar deklaratat e Kurtit në dy aspekte, në atë të brendshëm dhe atë të jashtëm, shkruan Gazeta10.

Ai ka thënë se në rrafshin e brendshëm Kurti nuk është duke qeverisur fare, si shembull e ka marrë mungesën e investimeve kapitale.

“Në dy aspekte duhet të lexohet deklarata e z.Kurtit. Në aspektin e brendshëm Kurti në fakt nuk qeverisë hiq. Jemi në muajin e 8 e vetëm 11% e buxhetit është shpenzuar për projekte kapitale, pra flasim për një mosqeverisje”, ka thënë Çollaku në Politico me Kushtrim Sadikun në Kanal10.

Tutje, Çollaku, ka thënë se Kurti me Vuçiqin, po shkojnë qëllimisht në ekstreme për ta arsyetuar më lehtë një marrëveshje të mundshme.

“Z.Kurti bashkë me Vuçiqin po shkojnë në ekstreme atje që nesër nëse i afrohen marrëveshjes, të thonë ne iu shpëtuam nga lufta dhe e arritëm marrëveshjen”, ka shtuar ai. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë