Gazeta10

Ahmeti thotë se në objektin e ri Kanal10 e ka fjalën e fundit të teknologjisë

Në emisioni Politiko Speciale në Kanal10, drejtori i Kanal10, Arben Ahmeti, ka thënë se ky television do ta ketë fjalën e fundit të teknologjisë, raporton Gazeta10.

Ahmeti fillimisht ka treguar se si ka shkuar rruga deri në gjetjen e objektit të ri.

“Objekti ka qenë fat, ka qenë e çuditshme mënyra se si erdhëm deri tek ky objekt. Unë edhe Fidani në fakt e kishim parë kur ka filluar të ndërtohet ky objekt”, ka thënë ai.

Tutje, Ahmeti ka thënë se pjesë e kësaj rruge është edhe një berber. E ndan me publikun edhe këtë pjesë.

“Po e ndaj rrëfimin publikisht, isha tek berberi një ditë dhe berberi më teke thotë duhesh me shku me e pa një objekt se e di ku është i mirë, as që e kam pasur idenë se e ka pasur fjalën për këtë objekt”, ka vazhduar tutje Ahmeti.

I pari i Kanal10, Ahmeti ka thënë se kanë investuar shumë në teknologjinë që do ta ketë Kanal10.

“Ne do të jemi me teknologjinë më të avansuar televizive në Kosovë. Do të jemi me 4G, me sinjal Z. Ne jemi më të rinjët dhe e kemi marrë fjalën e fundit të teknologjisë”, ka thënë ai. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë