Gazeta10

Aksident zinxhiror në Gjermani, një i vdekur dhe shtatë të lënduar

Një grua 60 vjeçe në Gjermani ka humbur jetën në një aksident trafiku, ku mbetën të lënduar edhe shtatë persona të tjerë.

Në aksidentin zinxhiror në Bavari ishin të përfshirë 4 vetura të dëmtuara rëndë, ndër të cilat edhe një veturë e policisë.

Siç raporton Policia në Gjermani, gruaja 60 vjeçare që po vozistë një veturë të tipit “Seat” u përplas me një Hyundai që vinte drejt saj.

Vetura “Seat” që rrotullohej ndaloi vetëm kur u përplas me një makinë patrullimi policie që po lëvizte pas Hyundai-t.

Momentalisht është duke u përcaktuar shkaku i aksidentit. Derisa, siç shkruan Bild, në total ka pasur dëme rreth 100 mijë euro.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë