Gazeta10

Ambasadori Zemaj takon përfaqësuesen e Ukrainës në NATO: Kosova qëndron bindshëm me Ukrainën

Përfaqësuesi i Kosovës në Bruksel për raporte me NATO-n, Astrit Zemaj, ka bërë të ditur se është tëkuar me ambasadoren e Ukrainës në NATO, Galibarenko Nataliia.

Zemaj ka thënë se kanë biseduar për fuqizimin e lidhjeve mes dy shteteve, duke nënvizuar përkushtimin për bashkëpunim dhe paqe.

“Sot, ishte kënaqësi të takohesha me ambasadoren 🇺🇦 Galibarenko Nataliia në UKRinNATO. Diskutuam për forcimin e lidhjeve ndërmjet Kosovës dhe Ukrainës, duke theksuar përkushtimin tonë të përbashkët për paqen dhe bashkëpunimin. Kosova qëndron bindshëm me Ukrainën!”- ka shkruar ambasadori në “X”.

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare