Gazeta10

Analisti serb: Xhaka e Shaqiri e fituan kampionatin, kur e fituan lojën kundër Serbisë

Në emisionin “Politiko” komentatori Branislav Kërstiq ka komentuar ndeshjen e futbollit Zvicër- Serbi pjesë e së cilës pati edhe shqiptar nën fanellat e shtetit zviceranë, raporton Gazeta10.

Kërstiq ka thënë se dy shqiptarët Xhaka e Shaqiri e kanë fituar kampionatin natën që kanë fituar kundër Serbisë, raporton Gazeta10.

“Shaqiri dhe Xhaka e kanë kënduar këngën më mirë kundër Serbisë, tash e kanë humbur pak zërin. Kampionatin Botëror e kanë fituar kur  kanë fituar kundër Serbisë”, ka deklaruar Kërstiq.

Ndeshja e futbollit e mbajtur mes Zvicrës dhe Serbisë ngjalli reagime të shumta në mes dy vendeve, kjo për shkak se pati edhe tensione në fushë në mes futbollistit Granit Xhaka dhe lojtarëve serbë.

Madje, FIFA ka paralajmëruar se ka nisur hetimet edhe ndaj trajnerit të Serbisë pas sharjeve të shqiptarëve gjatë ndeshjes./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua