Gazeta10

Analisti Spahiu: Flamuri i Kosovës, s’guxon më të hiqet – po u hoqën shembet shteti

Në lidhje me situatën në veri, në edicionin special në Kanal10, analisti Nexhmedin Spahiu ka thënë se betimi i kryetarëve të komunave në veri është dashur të bëhet në objektet komunale.

Ai tutje tha se vendosja e flamurit është simbol, sepse kur vendoset flamuri përfundon beteja.

Ai tha se vendosja e flamurit në veri të Mitrovicës së Veriut është vendosur gabim sepse duhet të vendoset në anën e majtë dhe jo në të djathtën.

“Ky është element shumë me rëndësi sepse e forcon pozitën e Kosovës në dialog, sepse ata flamuj nuk guxon të largohen sepse në momentin që hiqen shembet shteti i Kosovës”, tha Spahiu.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij