Gazeta10

Ancelotti e refuzon Brazilin: Kam kontratë me Real Madridin

Prej kohësh tashmë e ardhmja e tekniku italian Carlo Ancelotti është kthyer në një dilemë, me Kombëtaren braziliane që kërkon me ngulm “Don Carlon”, ndërsa “galaktikët” e Real Madrid, nuk duan ta “lëshojnë” teknikun italian, duke parë dhe paraqitjet fantastike, që Reali po zhvillon nën udhëheqjen e tij.

Mirëpo, në konferencën për shtyp të zhvilluar ditën e djeshme, përpara “derbit të Madridit”, përballë Atletico Madrid, Ancelotti ka treguar se do të vazhdojë të jetë teknik i “galaktikëve”, të paktën deri në përfundim të kontratës, e cila skadon verën e vitit të ardhshëm.

“Mendoj se do të vazhdoj të jem trajner i Realit. Jam mjaft i qetë, kam një kontratë e cila skadon në qershor 2024 dhe tani kam vetëm një gjë për të bërë: të fitoj ndeshje”,- është shprehur Ancelotti, gjatë konferencës për shtyp.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej