Gazeta10

Asamblisti i VV-së i kërkon meç boksi Ramës, ai i përgjigjet: Jam i mirë në Tai Chi

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ermal Osmani ka sfiduar kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama në një ndeshje boksi sot në seancën e Kuvendit Komunal.

Osmani i tha Ramës se kjo kërkesë e tij vjen pas disa fotografive të Ramës që i kishte shpërndarë me boksierin Robin Krasniqi.

Një fotografi e juaja kryetar më ka provokuar, me doreza boksi, e unë boksin e zotëroi goxha mirë, kshtu qe të kisha ftu kryetar me një meq.”, i tha Osmani – Ramës.

E, reagimi i kryetarit Rama, ishte epik.

Rama iu kundërpërgjigj atij duke i thënë se është i mirë në sportin “Tai Chi”.

Edhe unë jam fort i mirë jam në tai chi.”, i tha Rama.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij