Gazeta10

AShNA: Trafiku ajror ka shënuar rritje për 21.3%

Nga Agjencia e Shërbimit të Navigacionit Ajror (AShNA) thanë se ky vit është shënuar me rritje prej 21.3% të trafikut ajror komercial.

Sipas tyre nga fillimi i vitit janë realizuar 1847 fluturime.

 “Marsi i këtij viti shënohet me 21.3% rritje të trafikut ajror komercial, apo1847 operime ajrore. Vera po afrohet… Vazhdojmë!”, thuhet në njoftimin e tyre.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë