Gazeta10

Bajrami e përsërit: Asociacioni, kancer i të ardhmës së Kosovës

Mustafë Bajrami, hoxhë dhe analist politik e ka quajtur marrëveshjen për Asocacionin, kancer të së ardhmës së Kosovës.

Bajrami në Info10 ka kritikuar ekzekutivin se në procesin e dialogut me Serbinë ka pasur mangësi dhe anamoli të qëndrimeve karshi këtij procesi, shkruan Gazeta10.

“Jo të gjithë nga ne, qytetarët e këtij vendi janë në gjendje ta kuptojnë thellësinë dhe prapaskenat që janë të parapregatitura në këtë marrëveshje. Qysh para 10 viteve, jamë ndër të parët që e kam quajtur Asociacionin kancer i të ardhmës shtetërore të Kosovës. Kosova në asnjë mënyrë nuk duhet të pranojë ndonjë marrëvshje për aq sa mundet të qëndrojë përballë presioneve. S’duhet të pranoj asnjë marrëveshje që Asociacioni të jetë kancer. “, tha Mustafa.

Ai ka shtuar se edhe çështja e çnjohjeve të Kosovës është bërë problem serioz./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë