Gazeta10

Bashmir Xhemaj prezanton Gazetën 10, portalin më të ri në tregun mediatik

Kryeredaktori i Gazetës 10, Bashmir Xhemaj, ka prezantuar portalin më të ri në treg dhe për shërbimet që do t’i ofroj ai për lexuesit e gazetës.

Në ballinën e portalit që do të jetë Live do të mbulohen lajmet e ditës, ku në fokus kryesor do të jenë lajmet e prodhuara nga emisionet e Kanal10, duke përfshirë edhe dy emisionet më të shikuara “Prime Time” dhe “Politiko”.

Gazeta 10 do t’i ofroj lexuesëve të informohen me lajme nga fusha të ndryshme si dhe do të kenë mundësinë që ndjekin edhe produktet e televizionit dhe radios në protal.

“Pjesa qëndrore e Gazeta 10 do të jetë “Tema e Gazetës” ku do të një hulumtim i ekipit tonë, që ka rezultuar nga lajmet tona ku ne do ta zhvillojmë më tutje, kjo temë e ditës do të shfaqet për 24 orë”, tha Xhemaj për Kanal 10.

Kryeredaktori shtoi se rubrikë e rëndësishme e protalit do të jetë edhe rubrika “Duhet Lexuar” ku do të shfaqen lajmet kryesore, top storie nga fusha të ndryshme si dhe rubrika me opinione do ta ketë vend të veçantë në Gazetën10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë