Gazeta10

Benjamin Sesko vendos për të ardhmen

Benjamin Sesko i thotë “Po” transferimit te Arsenali. Sulmuesi slloven ka pranuar ofertën e klubit anglez dhe ka shprehur haptazi dëshirën për t’u bashkuar me ta në këtë merkato verore.

21-vjeçari shihet nga drejtuesit e Arsenal si i duhuri për repartin e sulmit, i cili mund të jetë mjaft produktiv me golat e tij. Gjithashtu, “Topçinjtë” janë gati të paguajnë 50 milionë euro për të transferuar Seskon në “Emirates”.

Edhe pse në një moshë të re, Sesko ia doli të mbyllte një sezon mjaft pozitiv me fanellën e Leipzig në Gjermani. Slloveni zhvilloi 42 ndeshje, në të cilat arriti të shënonte plot 18 gola dhe të asistonte në 2 të tjerë.

Ofertat për të nuk mungonin edhe nga klube të tjera të mëdha si Manchester United, Paris Saint-Germain apo Milan, por Sesko e ka marrë vendimin e tij për të veshur fanellën e Arsenal. Tashmë pritet vetëm akordi mes klubit anglez dhe Leipzig.

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare