Gazeta10

Berisha: Nuk do të jetë grup i vdekjes për Shqipërinë, por i lindjes në rrugëtimin në “EURO 2024”

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth kombëtares së Shqipërisë, Ballkanit dhe duke mos lënë anash edhe Superligën e Kosovës.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Muhamet Dragusha, Armend Thaqi, Milaim Berisha dhe Granit Tërstena.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Milaim Berisha.

“Ky grup nuk duhet të jetë grup i vdekjes për Shqipërinë, por i lindjes për rrugëtimin e saj në këtë kampionat evropian, ku mendoj se do të ketë befasi nga kombëtarja shqiptare.” – tha ai.

Në vazhdim e sipër, ai foli për kundërshtarët e Shqipërisë.

“Nuk është grup i lehtë, për t’u kualifikuar duhet të mposhtësh më të mirët, andaj fitoret ndaj Italisë, Spanjës e Kroacisë duhet të jenë detyrë.” – përfundoi ai.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë