Gazeta10

Biden “humbi” në skenë: Pamjet e publikuara së fundmi shqetësojnë votuesit e tij

Joe Biden u shfaq i humbur dhe i hutuar pasi mbaroi së foluri në Konferencën e Shtatë të Mbledhjes së Fondeve të Fondit Global, tregojnë pamjet e publikuara rishtazi.

Pas fjalimit të tij në ngjarjen e vitit të kaluar në Organizatën Ndërkombëtare të Financimit dhe Partneriteteve, 81-vjeçari u largua nga podiumi përpara se të shikonte përreth, me sa duket i pasigurt se ku të shkonte.

Ai dukej se po pyeste dikë në audiencë se çfarë duhet të bënte më pas, përpara se të përpëlitej në mënyrë të sikletshme rreth skenës.

Drejtori Ekzekutiv i Fondit Global, Peter Sands, tha “Faleminderit, zoti President” nga një tjetër podium, duke bërë që Biden të kthehej ashpër drejt tij në befasi të dukshme.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë