Gazeta10

Biden tregon gjendjen pas ri-infektimit me koronavirus

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden ka publikuar një video krah qenit të tij, në të cilën ka folur për gjendjen e tij shëndetësore pas riinfektimit me COVID-19.

Biden në këtë video të cilën e ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook ka thënë se gjithçka është mirë dhe se ai po ndihet shkëlqyeshëm.

Presidenti amerikan thotë se për disa ditë do të punojë nga shtëpia.

“Përshëndetje miq. Joe Biden këtu. U testova pozitiv këtë mëngjes, do të punoj nga shtëpia në ditët e ardhshme. Po ndihem mirë, gjithçka është në rregull, por unë dhe komandanti(qeni) kemi disa punë për të bërë”, thotë Biden.

Ndryshe, Biden u infektua me COVID-19 vetëm tri ditë pasi doli negativ në një testim.

https://www.facebook.com/watch/POTUS/

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë