Gazeta10

BIK: 13 vjeçari nga Vushtrria, haxhiu më i ri nga nga Kosova që sivjet ka udhëtuar për në Haxh

Bashkësia Islame e Kosovës ka publikuar foton e një 13-vjeçari, ku ka bërë me dije se ai është më i riu nga Kosova që sivjet ka udhëtuar për në Haxh.

Sipas BIK, këtë rrugë e kanë marrë sivjet 1 mijë e 576 haxhinjë.

“Ky është haxhiu më i ri nga Kosova.

 13 vjeçari Uvejs Muzaqi nga Vushtrria, është haxhiu më i ri nga 1576 haxhinjë nga Kosova që sivjet kanë udhëtuar për ta kryer obligimin e haxhit”, ka shkruar BIK.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre