Gazeta10

Bilbao – Barcelona, kryendeshja e kësaj xhiro në La Liga

Kjo fundjavë na sjellë xhiron e 25-të në La Liga, me Bilbao – Barcelona si ndeshja kryesore.

Ndeshja që luhet në “San Mames” i vë përballë skuadrën e Bilbaos me liderin e tabelës, Barcelonës, e cila po kalon formë shumë të mirë xhirot e fundit. Ky duel luhet të dielën nga ora 21:00.

Kampioni në fuqi i La Ligas, Real Madrid do të jetë nikoqir i skuadrës së Espanyol, në ndeshjen që luhet të shtunën në “Santiago Bernabeu” me fillim nga ora 14:00. “Los Blancos” hyjnë në këtë ndeshje pas barazimit 0-0 ndaj Real Betis, ndërsa Espanyoli pas humbjes nga Real Valladollid.

Skuadra tjetër nga qyteti i Madridit, Atletico Madrid do të jetë mysafir i Gironës të hënën, me ndeshjen që luhet nga ora  21:00.

Në krye të tabelës qëndron ekipi i Barcelonës me 62 pikë, 9 më shumë se vendi i dytë, Real Madridi. Top katërshen e mbyllin skuadrat si Atletico Madrid e Real Sociedad.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur