Gazeta10

Boroci: Qasja e “Intelektualëve” në drejtim të klubit ishte e gabuar

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth Superligës së Kosovës dhe marrëdhenieve trajner – kryesi.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Tahir Lushtaku, Lavdim Pireva, Xhengiz Rexhepi, Sami Boroci, Blendi Memaj dhe në lidhje direkte Feti Murseli.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Sami Boroci, drejtor sportiv te Prishtina e Re.

“Derbi i Anamoravës është më i madhi në futbollin kosovar, mirëpo pjesa e terenit përveç se penalizon klubet, i lë anash edhe dy tifozëritë.” – tha ai.

Në vazhdim e sipër, ai foli edhe për organizimin te klubet e Gjilanit dhe raportin mes tyre.

“Drita është kaq e organizume për shkak të Gjilanit e anasjelltas, këto dy klube e motivojnë njëra-tjetrën. Po më pëlqen që në qytetin e Gjilanit po zhvillohet një kulturë angleze, kjo pasi disa ditë para ndeshjes po ka diskutime të shumta për këtë derbi.” – tha ai.

Tutje, ai foli për qasjen e tifozëve të Dritës në drejtim ndaj klubit pas zhvillimeve të fundit te klubi gjilanas.

“Qasja e Intelektualëve ndaj klubit ka qenë e gabuar dhe shumë e tepërt, tifozët duhet të dijnë vendin e tyre, nuk duhet të ndikojnë në vendimmarrjen e klubit” – përfundoi ai.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur