Gazeta10

Borrell: Të dy palët do të jenë përgjegjëse nëse përshkallëzohet situata

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, është deklaruar në një konferencë për medie pas takimit Kurti – Vuciq. 

Borrell ka thënë se takimi ishte jo i rregullt dhe nën vazhdën e zhvillimeve të fundit në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Gazeta10. 

Ai ka bërë të ditur se u ka thënë të dy liderëve se nuk është koha për rritje të tensioneve, por për të zgjidhur çështje afatgjate. 

Të dyja palët do të jenë përgjegjëse për ndonjë eskalim të mundshëm”, ka deklaruar ndër tjera Borrell./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë