Gazeta10

Çitaku: Marrëveshja e nesërme nuk sjellë njohje por status quo të re

Para takimit të ditës së hënë të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar edhe Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku e cila ka deklaruar që nesër në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi pritet të nënshkruhet një marrëveshje përmes së cilës palët zotohen so do të zbatojnë të gjitha marrëveshtjet e arritura deri më tani.

“Një marrëveshje me asociacionin në qendër, e njohjen as në periferi. Një status quo e re”, ka shkruar Çitaku në rrjetin social Facebook.

Ajo tutje ka thënë se ky plan nuk ka pikur nga qielli por që sipas saj është produkt i negocimit të Kryeministrit./Gazeta10/

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri