Gazeta10

COVID-19 në Kosovë, dy të vdekur në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh për rastet me COVID-19 ku ka njofuar për dy viktima, raporton Gazeta10.

7.399 janë raste aktive ndërsa 918 të shëruar.

Po ashtu, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar edhe për 331 raste të reja me COVID-19. / Gazeta10

Këtu keni tableën me të dhëna të tjera:

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë