Gazeta10

Debat i fortë Çollaku – Hajdari: Edhe zogjtë e malit e dinë për përplasjen Kurti – Osmani

Në studion e emisionit ‘Politiko’ në Kanal 10 është zhvilluar debat mes dy panelistëve lidhur me qendrimet e presidentes Osmani dhe kryeministrit Kurti, raporton Gazeta10.

“Në reagimin e presidentës ka qenë që mos të dergohet farë në gjykatë asociacioni, kështu e kam lexuar këtë qëndrim e nuk e ka qenë kërkesë e ShBA-ve por ka qenë e kundërta prandaj është mirë të sqarohemi”, deklaroi Hajdari duke e ngjallur diskutimin e debatit.

Sipas saj, qendrimi i presidentës ishte të mos dërgohej fare asociacioni në Gjykatën Kushtetuese, mirëpo reagimi i saj u kundërshtua nga panelisti tjetër, Adrian Çollaku që sipas tij, presidetja Osmani s’kishte dalur kundër qeverisë në asnjë qendrim.

“Fatime përmendi dy raste kur Osmani ka daluar kundër qeverisë për një vendim?Këta nuk kanë as strategji, këta janë “Tu pa e tu bo” aq asgjë më shumë”, deklaroi Çollaku.

“Oj Fatime a e din deklaratën e famshme, “Edhe zogjt e malit e dinë që ne dhe z.Kurti kemi qëndrime të njejta për të gjitha temat”, çka kemi me diskutu ne”, përfundoi Çollaku.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë