Gazeta10

Del fotografia e të arrestuarit i cili dyshohet se ka bashkëpunuar me strukturat e inteligjencës serbe

Muharrem Qerimi, me banim në Ferizaj, është njëri nga dy të arrestuarit nën dyshimet për spiunazh të mërkurën.

Mediat lokale në Ferizaj kanë publikuar sot fotografinë e Qerimit, i cili është një burrë i etnisë shqiptare, i moshës rreth 50 vjeçare.

Qerimi është arrestuar sot në një aksion të Drejtorisë për Krime të Rënda të Policisë së Kosovës. Bashkë me të, për të njëjtat akuza është arrestuar edhe Bedri Shabani.

Ata dyshohen se kanë bashkëpunuar me strukturat e inteligjencës serbe.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre