Gazeta10

Deputetja e LDK-së: Të gjithë këta vrasës janë me të kaluar kriminale, shteti ishte në dijeni për dhunën ndaj grave

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Rrezarta Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së grave në Ferizaj e Pejë, duke e quajtur të frikshme dhe të tmerrshme.

Krasniqi ka thënë se vrasësit ishin me të kaluar kriminale dhe se shteti ka qenë në dijeni për dhunën ndaj grave.

“Dy vrasje të grave brenda një jave në Kosovë. E frikshme. E tmerrshme. E papranueshme. Të gjithë këta vrasës janë me të kaluar kriminale, shteti ishte në dijeni për dhunën ndaj grave, është bashkëfajtor sistemi i drejtësisë. Të rizgjohet  pushteti e të mos mjaftohet vetëm me deklarata. Vrasja e grave është urgjencë kombëtare”, ka shkruar Krasniqi.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë