Gazeta10

DokuFest bënë bashkë Kurtin e Totajn në Prizren

Festivali i filmit DokuFest në Prizren ka bërë bashkë të premtën mbrëma kryeministrin e vendit, Albin Kurtin dhe kryetarin e kësaj komune, Shaqir Totaj, shkruan Gazeta10.

Në pamjet e siguruara nga Gazeta10, Kurti e Totaj shihen në festën e organizuar nga Dokufest bashkë me qindra njerëz të tjerë, pjesëmarrës në këtë event.

I pranishëm në festë shihet edhe Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku si dhe personalitete të tjera.

Ditë më parë, shefi i ekzekutivit ka deklaruar se festivali i filmit, DokuFest është mënyra më efektive për t’ia rrëfyer botës krijimtarinë dhe potencialin artistik, zellin dhe talentin rinor.

Më poshtë mund të shihni videon e plotë. /Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë