Gazeta10

DokuFest fillon në Prizren edicionin e XXI-të

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, DukuFest, fillon sot në Prizren, raporton Gazeta10.

Tema e këtji edicioni është: Si të mbijetojmë…?

DokuFest fillon sot dhe do të zgjas deri më 15 gush. Si zakonisht, aktivitetet e tij zhvillohen në disa hapësira të ndryshme në Prizren.

Ky festival i ka sjellur Prizrenit një numër të madh të turistëve të huaj dhe vizitorëve nga brenda. / Gazeta10

Këtu keni linkun për të dhëna më të detajuar:

https://fb.me/e/20kzIibNs

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat