Gazeta10

Donald Trump refuzon t’u përgjigjet pyetjeve në hetimin e Nju Jorkut

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se ka refuzuar t’u përgjigjet pyetjeve si pjesë e një hetimi në Nju Jork për biznesin e familjes së tij, shkruan BBC News, transmeton Gazeta10.

Zyrtarët shtetërorë akuzojnë Organizatën Trump se ka mashtruar autoritetet në lidhje me vlerën e aseteve të saj në mënyrë që të marrë kredi të favorshme dhe lehtësime tatimore. Ndërsa, Trump mohoi këto akuza dhe e ka përshkruar hetimin civil si një ‘gjueti shtrigash’.

“Unë nuk pranova t’u përgjigjem pyetjeve në bazë të të drejtave dhe privilegjeve që i jepen çdo qytetari sipas Kushtetutës së Shteteve të Bashkuara”, shkruan BBC News.

Donald Trump në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm të Nju Jorkut për t’u marrë në pyetje të mërkurën/GETTY IMAGES

Depozitimi i tij vjen vetëm disa ditë pasi FBI lëshoi një urdhër kërkimi të paprecedentë në pronën e tij në Mar-a-Lago në Florida, si pjesë e një hetimi të veçantë për trajtimin e tij të të dhënave të klasifikuara, shkruan BBC News. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri