Gazeta10

Dy aksidente trafiku në Prizren

Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit ka njoftuar për dy aksidente trafiku, që kanë përfunduar me lëndime trupore, raporton Gazeta10.

Njëri rast ka ndodhur në fshatin Malësi e Re ku i dyshuari mashkull kosovar ka goditur një femër, viktima ka marrë tretman mjekësor dhe në konsultim me prokurorin rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

Aksidenti tjetër ka ndodhur në rrugën Adem Jashari ku i dyshuari mashkull kosovar ka goditur një mashkull tjetër. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, në konsultim me prokurorin rasti ka shkuar me procedurë të rrugullt.

Këtu keni dy njoftimet nga Policia e Kosovës:

“Fsh.Malësia e Re, Prizren 10.08.2022-14:45. I dyshuari mashkull Kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesi ka goditur viktimën femër kosovare- kembësore e cila ishte duke kaluar rrugën. Si pasojë, viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Rajonal në Prizren. Në konsultim me prokurorin, rasti shkon në procedurë të rregullt”,

“Rr.Adem Jashari, Prizren 10.08.2020-11:50. I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar motoçikletën, dyshohet se nga pakujdesia ka goditur viktimën mashkull kosovar-këmbësor i cili ishte duke kaluar rrugën në vend-kalim të shënuar për këmbësor. Si pasojë, viktima ka pësuar lëndime dhe pas tretmanit mjekësor është liruar. Në konsultim me prokurorin, rasti shkon në procedurë të rregullt.” . / Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)