Gazeta10

“E çliruan ktuhen” – Hyseni: Sovraniteti në veri u bë i përkohshëm

Zgjim Hyseni nga PSD-ja ka deklaruar në Prime TimeKanal10 se kryetarët e rinj të veriut u zgjodhën në mënyrë të dhunshme, gjë që sipas tij s’mund të kenë as legjitimitet për ta ushtruar mandatin e tyre.

Duke kritikuar zyrtarët qeveritar, Hyseni ka përmendur deputetin e VV-së Armend Muja për siç tha ai, me pozicionin e tij triumfues nuk u pa kësaj here në veri për të deklaruar se e “çliruan k’tuhen”.

Sipas Hysenit shtrirja e sovranitetit në veri të Mitrovicës është bërë i përkohshëm, transmeton Gazeta10.  

“Sovraniteti u bë i përkohshëm, prej javës në javë po ndërron sovraniteti. Javën e kaluar ishim sovran, shkum aty, Armend Muja në veri, gjithcka në rregull. Këtë javë jemi pa sovraniteti. Javën tjetër ndoshta prapë bëhemi sovran. Në secilën situatën, prej këtu e në Kinë një kryetar me 2% i dhunshëm s’është i ligjshëm.”, deklaroi Hyseni në Prime Time./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij