Gazeta10

“E njeh mirë Vuçiqin” – Basha i VV-së: Kurti personi i duhur për të udhëhequr me dialogun

Një ditë para takimit të radhës Kurti-Vuçiq në Bruksel, deputeti i VV-së, Dimal Basha në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun, ka thënë se për ne si shtet është e rëndësishme që të bëhet implementimi i marrëveshjeve dhe për këtë duhet të këtë një plan zbatimi.

Ai tutje tha që ka një marrëveshje për të pagjeturit dhe ajo duhet të zbatohet sepse siç tha ai ndryshe nuk ka kuptim të vazhdohet dialogu.

Basha tha se Kurti është personi i duhur më i duhur për të udhëhequr me Dialogun. /Gazeta10/

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri