Gazeta10

“E vërteta në 10-të”, slogani i ri i Kanal10 

Drejtori i Kanal10, Arben Ahmeti, sonte përgjatë edicionit special të emisionit “Politiko”, ka zbuluar sloganin e ri të televizionit. 

“Ajo çka do ta bëjmë më me entuziazëm dhe më me shumë dashuri se të tjerët, është informimi i drejtpërdrejtë, e vërteta në 10-të është slogani i ri i medias sonë, të cilin dua ta bëj publik për herë të parë sonte, e që është ideuar nga Xhemajl Rexha”, ka thënë Ahmeti, transmeton Gazeta10. 

Më tej, ai ka thënë se synim i Kanal10 është që të bëhet më shumë gazetari qytetare, dhe t’u qëndrojë besnik shikueseve të televizionit në çdo fshat e qytet të Kosovës./Gazeta10 

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë