Gazeta10

E vërteta pa kompromis, N1 shkruan për vrasjen e Oliver Ivanović

Mediumi serbë N1 ka shkruar një artikull të shkurtër për vrasjen e politikanit serb në Kosovë Oliver Ivanović, shkruan Gazeta10.

Katër vite pas vrasjes së Oliver Ivanović ende nuk dihet se kush ishte autori dhe kush e urdhëroi atë. Para vrasjes, Ivanoviç u etiketua nga Lista Srpska si një person që punon kundër interesave të serbëve”, shkruan N1, transmeton Gazeta10.

“Që nga 16 janari 2018, askush nuk e ka treguar vrasësin e Oliver Ivanović”, shkruan më tej N1.

Ivanović është vrarë me 16 janar 2018 duke u qëlluar gjashtë herë në shpinë përpara zyrës së partisë së tij në Mitrovicën e Veriut.

Ai ishte udhëheqës i Inciativës Qytetare: “Liria, Demokracia, Drejtësia- Olivier Ivanović. / Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)