Gazeta10

Edi Rama prezenton rezultatet e “Pakos Shëndetësore Falas” nga qeveria e tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka prezentuar rezultatet e Pakos Shëndetësore Falas që qeveria e tij e ka futur në funksion, raporton Gazeta10.

Rama ka thënë se më shumë se 2100 gjyshërve dhe gjysheve u është kthyer shikimi falë ndërhyrjes në sy dhe lenteve falas këtë vit.

Ai ka thënë se Shqipëria ka garantuar paketër e kataraktës teksa ka vënë në pah edhe kursimin që institucionet ua kanë bërë atyre lidhur me këto shërbime.

Këtu keni statusin e plotë:

#PaketatShëndetësoreFalas

Më shumë se 2100 gjysheve e gjyshërve u është rikthyer drita e syve falë ndërhyrjes në sy dhe lenteve #falas gjatë këtij viti.

Kemi garantuar paketën e kataraktës pa pagesë për të moshuarit, duke i lehtësuar nga pagesa për lentet për të cilat paguanin deri në 700 dollarë. Për çdo të moshuar, kjo paketë sigurohet falas nga shteti”, ka shkruar Rama në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë