Gazeta10

Edi Rama prezenton rezultatet e “Pakos Shëndetësore Falas” nga qeveria e tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka prezentuar rezultatet e Pakos Shëndetësore Falas që qeveria e tij e ka futur në funksion, raporton Gazeta10.

Rama ka thënë se më shumë se 2100 gjyshërve dhe gjysheve u është kthyer shikimi falë ndërhyrjes në sy dhe lenteve falas këtë vit.

Ai ka thënë se Shqipëria ka garantuar paketër e kataraktës teksa ka vënë në pah edhe kursimin që institucionet ua kanë bërë atyre lidhur me këto shërbime.

Këtu keni statusin e plotë:

#PaketatShëndetësoreFalas

Më shumë se 2100 gjysheve e gjyshërve u është rikthyer drita e syve falë ndërhyrjes në sy dhe lenteve #falas gjatë këtij viti.

Kemi garantuar paketën e kataraktës pa pagesë për të moshuarit, duke i lehtësuar nga pagesa për lentet për të cilat paguanin deri në 700 dollarë. Për çdo të moshuar, kjo paketë sigurohet falas nga shteti”, ka shkruar Rama në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë