Gazeta10

Ekzekutivi ndanë mbi 17 mijë euro për vizitën e përfaqësuesve të luginës në PE

Qeveria e Kosovës ka ndarë 17 mijë e 350 euro për të mbështetur Këshillin Nacional Shqiptar dhe përfaqësuesve të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, në funksion të realizimit të vizitës zyrtare në Parlamentin Evropian në Strazburg të Francës.

Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të ekzekutivit ndërsa mjetet do të transferohen në llogari bankare në emër të Këshillit Nacional Shqiptar.

Sipas vendimit, përkrahja financiare është për të mbuluar kostot e përgatitjeve, organizimit, transportit dhe akomodimit për përfaqësuesit e përzgjedhur nga Këshilli Nacional Shqiptar gjatë kësaj vizite 4 ditore.

“Për zbatimin e këtij Vendimi do të përdoren mjetet nga organizata buxhetore Zyra e Kryeministrit me kod 104, nën-programi “Përkrahje për Luginën e Preshevës” me kod 39100, kategoria e shpenzimeve “Subvencione dhe Transfere””, thuhet ndër të tjera në vendim./Indeksonline

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën