Gazeta10

Familja katër anëtarëshe nga Skenderaj s’ka kah t’ia mbajë, kërkon ndihmën e komunës

Raporti: Egzona Shala/Kanal10

Familja katër anëtarëshe Gjokaj në Komunën e Skënderajt po ndihet e rrezikuar nga shembja e shtëpisë për shkak të vërshimeve të para disa ditëve. Përkundër rrezikut që i kanoset gjatë qëndrimit brenda saj,  Isuf Gjokaj thotë se nuk kanë se nga të ja mbajnë. Ai ka thënë se nuk qëndron mirë financiarisht, andaj edhe ka kërkuar nga komuna që t’u dal në ndihmë.

Kushtet jo të mira ekonomike, nuk janë më halli i vetëm për familjen Gjokaj nga Komuna e Skënderajt.

Nga reshjet e dendura të shiut të para disa ditëve, uji depërtoi edhe brenda shtëpisë së kësaj familje, të cilës i’u shkaktuan dëme të shumëta materiale.

Ndërsa, uji nuk depërtoi vetëm në dyshemenë e kësaj shtëpie, por edhe përmes çatisë.

Përkundër që qëndrimi në këtë shtëpi tashmë është bërë i rrezikshëm, familja katër anëtarëshe Gjokaj s’ka se nga të ja mbajë.

Gjokaj ka thënë se e ka dërguar në komunë kërkesën për vlerësimin e dëmeve, por që ende askush nuk i ka vizituar.

Drejtori i Shërbimeve Publike në këtë komunë, Alban Shala ka thënë se me t’u njoftuar për rastin, do ta dërgojnë një ekip për të parë situatën në shtëpinë e Isuf Gjokaj.

Për shkak të situatës së krijuar pas vërshimeve, një pjesë e administratës komunale të Skënderajt është duke punuar me orar të zgjatur, në mënyrë që banorët të kenë mundësinë për të bërë kërkesat për vlerësim dhe kompensim të dëmeve.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova