Gazeta10

Festivali Hardh Fest mbahet në shtator, zbulojnë se cili artist do të performojë në natën e parë

Festivali Hardh Fest këtë vit do të mbahet më 2,3 dhe 4 shtator në qytetin e vreshtave të rrushit, në Rahovec. 

Në një njoftim për medie, organizatorët e festivalit kanë bërë të ditur se kantautori i njohur shqiptar, Alban Skënderaj do të performojë në natën e parë, transmeton Gazeta10. 

“Rikthehemi aty ku e lam’ vitin e kaluar – ALBAN SKENDERAJ në HARDH FEST!🔥 Me 2 shtator (E Premte) në skenën e Konakut do të performojë një nga këngëtarët më të kërkuar nga publiku i festivalit, i shumëpritur nga të gjithë Alban Skenderaj 😍”, thuhet në njoftim./Gazeta10 

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë