Gazeta10

Fillon takimi i Vjosa Osmanit me kryetarët e komunave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po zhvillon takim me Këshillin e Kryetarëve të Komunave të Kosovës.

Aty e para e shtetit u prit nga kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, njëherësh kreu i Ferizajt, Agim Aliu si dhe kryesia e këtij Asociacioni.

Veç si pjesëmarrëse, kryetarja e Kosovës do të mbajë edhe një fjalë përshëndetëse për të pranishmit, teksa temat të cilat do të diskutohen në këtë organizim janë roli i komunave në parandalimin e dhunës me bazë gjinore, zhvillimi i turizmit, bashkëpunimi i Presidencës me Komunat nëpër projekte si dhe sfidat e pushteteve lokale.

Pos fjalimeve të kreut të AKK-së, Aliu dhe atij të presidentes Osmani, pjesa tjetër e diskutimeve po zhvillohen me dyer të mbyllura.

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare