Gazeta10

“Finish School’’ organizon Panairin e Shkencës dhe Inovacionit

Raporti:Arbenita Ilazi/Kanal10


Shkolla Finish School ka organizuar Panairin e Shkencës dhe Inovacionit me projektet e punuara nga nxënësit e nivelit fillor. Interesimi i madh i nxnënësve për tu përfshirë në këtë panair ka lumturuar të gjithë, prindërit dhe drejtuesit e shkollës. Ata theksuan se panairi është pasqyrimi më i mirë i punës profesionale edukative të kësaj shkolle. 

Oborri i shkollës Finish School, kësaj radhe morri një pamje tjetër.

Pas pesë muajve punë, fillorët e  kësaj shkollë ekspozuan projektet e tyre të punuara për Panairin e Shkencës dhe Inovacionit.

Nxënësit treguan shumë interes në fushën e shkencës dhe teknologjisë, derisa talenti për të zbuluar diçka të re nuk mungoi.

E gjithë kjo u bë e mundur edhe me ndihmën e koordinatores së nivelit fillor, Natyra Avdullahu.

Kjo e fundit tha se nxnësit kanë treguar shumë interesim për fushën e shkëncës dhe teknologjisë.

Drejtoi i shkollës, Janne Salmela, tha se ky panair nuk është vetëm një vitrinë e arritjeve shkencore por është një festë e etikës arsimore finlandeze.

Finish School të enjten do të organizojë një aktivitet të ngjashëm me nivelin e klasave nga e shtata në të nëntën.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën